Тьютор як особистий помічник для дитини

Починаючи з 2017 навчального року, за постановою Кабміну від 26 жовтня 2016 року загальноосвітні школи можуть приймати на навчання дітей з обмеженими можливостями. У зв'язку з цим набір в спеціалізовані школи-інтернати припинять.

 

Головна мета цього нововведення - забезпечити гідний рівень освіти дітям з особливостями у розвитку, а також дати їм можливість адаптуватися і соціалізуватися в суспільстві однолітків. Закон про інклюзивну освіту вже вступив в силу. Але щоб забезпечити його в повнiй мiрi, в школах повинні працювати тьютори. Ці фахівці допомагають

«oсобливiй» дитині адаптуватися в класі і інтегруватися в загальноосвітню програму.

 

Сьогодні посади «тьютор - педагог» в системі освіти немає. Найчастіше ними стають волонтери - студенти, соціальні педагоги, вихователі, а також самі батьки дітей з обмеженими можливостями. Адміністрація навчального закладу має право відмовити цьому працівнику брати участь в робочому процесі, що створює додаткові критерії для вибору загальноосвітньої школи або дитячого садка.

Так хто ж такий тьютор?

Тьютор - це особистий асистент дитини, який допомагає в навчанні і адаптації в суспільстві. Головне завдання такого помічника - це навчити дитину самостійності у навчальному процесі і спілкуванню з однолітками і вчителями.

Успіх роботи тьютора багато в чому залежить від його взаємодії з викладачами.

 

Особистий асистент повинен знати всі особливості розвитку свого підопічного. Після цього тьютор разом з викладачем складають адаптивні програми навчання, в залежності від здібностей і розвитку дитини. Надалі ця система допомагає дитині перейти на програму, за якою навчаються його однокласники. Тьютор - педагог також бере участь в додаткових процесах навчання дитини. У його обов'язки входять допомога в заняттях з логопедом, психологом, дефектологом, фіз. інструктором.

 

Ще однією важливою функцією тьютора є допомога дитині з особливостями в адаптації з однолітками. Перш, ніж його підопічний почне навчання, обов'язково проводиться підготовка однокласників до того, що в їхньому колективі з'явиться

«oсоблива» дитина. Надалі, тьютор спостерігає за дітьми та процесом адаптації. На перервах можна організовувати ігри, які допоможуть дитині в спілкуванні з класом.

 

Як довго триває час роботи даного фахівця не відомо. Найчастіше, це суто індивідуальний процес. Тьютор супроводжує до тих пір, поки дитина повністю не адаптується до процесу навчання і спілкування в школі або дитячому садку. Деяким дітям допомога потрібна протягом усього процесу навчання. В інших випадках, тьютор навчає навичкам самостійності до тих пір, поки не розуміє, що дитина готова відвідувати загальноосвітній заклад самостійно.

Ми відкриваємо першу школу тьюторів в місті Харків, яка проводить повний курс підготовки тьюторів для роботи з дітьми в інклюзивних класах і групах садків

Контакти:

Чупініна Марія

Засновник

096 179 32 63

050 403 80 43

Сайфуліна Анна

Засновник

098 101 23 45

050 907 45 62